Aktualności

Giełda TowarowaKonsorcjum GK GPW podpisało Memorandum w sprawie współpracy z Elewarr na stworzenie sieci magazynów autoryzowanych, dedykowanych do przechowywania zbóż będących przedmiotem obrotu giełdowego na „Platformie Żywnościowej”, w szczególności na bazie magazynów zbożowych będących w posiadaniu Elewarr i spółek zależnych

Czytaj więcej...

Zaproszenie na konferencjeZaproszenie na międzynarodową konferencję 25-26 września
Bardziej zielone rolnictwo dla zrównoważonego Bałtyku

pdfProgram_konferencji.pdf
pdfZaproszenie_na_konferencję.pdf

MriWNowy pakiet technologii do zaprawiania nasion zapewni większe plony LumiGEN™ Technologies od Corteva Agriscience™ ma pomóc rolnikom zwiększyć rentowność

Genewa, Szwajcaria, 20 sierpnia 2019 r. – Dzięki nowej rodzinie produktów do zaprawiania nasion, rolnicy mogą lepiej dostosowywać się do zmieniających się warunków prowadzenia działalności rolniczej, wynikających np. ze zmian klimatu czy związanych z coraz trudniejszymi do zwalczania szkodnikami.

Czytaj więcej...

IMG KRIR27 września 2019 r. w Parzniewie odbyło się I Posiedzenie Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji, podczas którego wybrano nowe organy KRIR.

Czytaj więcej...

suszaStraty w rolnictwie spowodowane tegoroczną suszą są obecnie szacowane w 1586 gminach. Suszą jest dotkniętych ok. 175 tys. gospodarstw na obszarze 2,5 mln ha.

Czytaj więcej...

suszaW imieniu Krajowej Federacji Producentów Zbóż, jak również po wielu konsultacjach z rolnikami Prezes Rafał Mładanowicz wystosował pismo w.s suszy skierowane do Ministerstwa Rolnictwa .
W załączeniu skan z treścią wniosku.
pdfpismo w.s. suszy

Kontakt

ul. Szkolna 2/4 lok 418

667 958 199

biuro@kfpz.pl